sadsad x
asdasd

Kadın Jüpon
Toplam 10 ürün görüntüleniyor.

Jüpon Nedir ve Nasıl Kullanılır

Sitemizde akla gelebilecek her çeşit iç çamaşırı bulunmaktadır. Sizlere en hızlı ve en güvenilir hizmeti sunmak için sürekli çalışmaya devam ediyoruz. Eskisine göre daha az kullanıldığı için günümüzde çok fazla tercih edilmeyen jüponları yeniden hayata döndürüyoruz. Birçok model ve renk seçeneği ile jüponlar Blackspade.com.tr’de.

Jüpon, kısaca tanımlandığında ‘’iç etek’’ ya da ‘’iç elbise’’ anlamına gelir.  Kıyafetlerin içine giyildiğinde kıyafetle bütünlük sağlar ve iz belli etmez. Dar elbiselerin vücuda yapışmaması ve astarsız ürünlerin iç göstermemesi amacıyla ortaya çıkmıştır. Orta çağdan günümüze kadar gelen jüponlar, eski zamanlarda kullanılan uzun eteklere kabarık bir görüntü verirdi. Böylece daha zarif ve hoş bir görüntüye ulaşılırdı. Ancak etek boylarının kısaltılması ve etek formlarının daraltılması ile jüponlar eski popülaritesini kaybetmiş durumdaydı. 1950’lerle birlikte günümüze kadar uzun etekler yeniden moda oldu. Bu sayede rafa kaldırılan jüponlar, eski popülaritesini yakaladı. Günümüzde daha çok elbiselerin ve kıyafetlerin daha rahat kullanılması için kullanılmaktadır. Yoğun ışıkta ya da güneş ışığında çoğu kıyafet iç göstermektedir. Jüponlar, kıyafetlerin iç gösterme sorununu ortadan kaldırmak için kullanılır. Bu şekilde kullanıldığında astar görevi görür ve astar kumaşlarından üretilir. Kullandığınız kıyafetin kumaşına bağlı olarak kullanacağınız jüpon da değişir. Örneğin; kıyafetiniz likralı bir kumaşa sahip ise jarse jüpon kullanmanız daha iyi olacaktır. Jüponlar, günümüzde etek ve elbiseleri kabartmak yerine gelinlikleri kabartmak için kullanılır. Kabarık model gelinliklerin formunu koruması için jüponlar kullanılır. Jüponlar hem kabarıklık verir hem de iç göstermesini engeller. Gelinlikler için kullanılan jüponlar, daha sert kumaşlardan elde edilir. Böylece gelinliklerdeki kabarıklık korunur. Gelinliklerin kabarıklığını sağlamak için kullanılan jüponlar, abiye ve elbiselerde de kullanılmaktadır. Bu açıdan oldukça kullanışlı bir üründür. Askılı elbise ya da etek şeklinde kullanılan jüponlar, dantel detaylı da olabilir. Jüponun eteklerinin ucunda bulunan dantel detayları, elbise ve eteklerle beraber kullanıldığında zarif ve şık bir görüntü sağlar. 

Sitemizde birçok jüpon modeli bulunmaktadır. İhtiyacınıza ve kullanım şeklinize göre tercih edeceğiniz jüpon modellerini, en uygun fiyata sitemizde bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.