x
Kapat
Menü
Kapat
Hesabım
Kapat
Sepet
Doğru Beden Ölçüsü Nasıl Alınır?
23.08.2022

Doğru Beden Ölçüsü Nasıl Alınır?

Göğüs Beden Ölçüsü Nasıl Alınır?

Doğru göğüs beden ölçüsünü bulmak için hem beden, hem de cup ölçüsünün doğru hesaplanmış olması gerekir. Beden ölçüsü, göğsün tam altından mezura ile sarılarak belirlenir. Mezurada bir parmak kadar boşluk olması ölçüm için önemlidir. Cup değeri için önce sırttan göğüs ucuna doğru mezura ile ölçüm yapılır. Cup ölçüsü, cup tablosuna bakılarak göğüs ve göğüs altı arasındaki farka göre belirlenir.

Bel Ölçüsü Nasıl Alınır?

Bel ölçüsünün ayakta ve bacaklar birbirine yaklaştırılarak yapılması daha doğru sonuçlar verir. Göbek deliği hizası baz alınarak yere paralel olarak ölçü alınır. Mezuranın bir parmak kadar bol tutulması ve ölçüme birkaç cm eklenmesi otururken kıyafetin dar gelmesi ihtimalini engeller. Belin arka tarafında mezuranın yere paralel olduğundan emin olmak gerekir. Paralel olmaması durumunda normal ölçüden daha kalın bir sonuç çıkabilir. Bu sebeple ölçüm sırasında yardım almak, aynadan kontrol etmek ya da birkaç defa kontrol ölçümü yapmak sağlıklı olacaktır.

Kalça Ölçüsü Nasıl Alınır?

Doğru kalça ölçüsü belirlenmesi için de bacaklar omuz genişliğinde açık olmalıdır. Doğal duruş şekli tüm ölçüler için uyulması gereken duruş şeklidir. Basen ölçümü, yandan bakıldığında kalçanın en kalın olduğu yerden kalça çevresi ölçülerek yapılır. Burada da mezuranın doğru tutulması, yere paralel olması ve sıfırdan başlanması önemlidir. Kalça ölçümü de bir parmak boşluk bırakılarak yapılır.

Bacak Boyu Nasıl Ölçülür?

Bacak boyu ölçümü belin alt kısmında yer alan leğen kemiği ile bilek kemiği arasındaki mesafe ölçülerek yapılır. Diğer ölçümlerden ayrı olarak yardım almadan yapılması zor olduğu için bacak uzunluğu ikiye bölünerek ölçüm yapılabilir. Bacak boyu ölçümü yapılırken göğüs, bel ve kalça ölçümlerinde olduğu gibi bolluk verilmez. Ölçümün ayakkabı giyilmeden yapılması gerekir.

Doğru kıyafet seçimi için ölçüler doğru bilinmelidir. Doğru ölçü ile seçilmiş ürünler hem konfor açısından hem de ürünün sunduğu faydalardan yararlanmak için önemlidir. Siz de kendi ölçülerinizi öğrenerek Blackspade’in her bedene uygun günlük kıyafet ve pijama takımlarına sahip olabilir, bedeninize en uygun ürünleri seçebilirsiniz.

Blog Son Eklenenler
Kışın Spor Yaparken Termal Giyimin Önemi
Kış soğuk havalarında dışarıda zaman geçirmek, açık havada spor yapmak veya doğayla iç içe olmak isteyenler için bazı önlemler almak oldukça önemli. Soğuk havaya karşı vücut sıcaklığınızı koruyan termal giyim ürünleri, sağlıklı ve keyifli bir deneyim sunar. Soğuk hava etkinliklerinin başında gelen kış sporları için, özel termal giyim ürünleri kullanılır. Kayak, snowboard, buz pateni gibi sporlar, soğuk hava koşullarına uygun ekipman ve giyimle yapıldığında adrenalin dolu bir deneyim sunarken aynı zamanda konforlu zaman geçirmenizi sağlar.
Termal İçliklerin Diğer İçliklerden Farkı Nedir?
Termal içlikler, mevsim geçişlerinde veya soğuk havalarda vücudu korumak amacı ile kullanılan iç giyim ürünleridir. Bu ürünleri atlet, pijama, termal taytlar, termal atletler ve termal tişörtler gibi birçok alanda kategorilere ayrılmıştır. Cilt ile direkt temasta olan içlikler, uzun yıllardır insanlar tarafından kullanılmış fakat modaya ayak uydurma konusunda biraz geri planda kalmıştır. Termal içlik giyim ürünleri genelde rahatlık, vücuda uygunluk ve sıcak tutma özellikleri ile tasarlanırlar. Konfor arayanların tercihi yeni nesil ve modaya uygun tasarımlar ile üretilen termal giyim ürünlerinden yana oluyor.
Kışın Ayakları Sıcak Tutmanın Püf Noktaları: Termal Çorap
Kış aylarında havaların soğuması ile beraber vücudumuz hastalıklara açık hale geliyor. Kapalı ortam kullanımının artması ve bulaşıcı hastalıkların yayılmasını hızlı olmasıyla hasta olma ihtimalimiz diğer aylara göre çok yüksektir. Kış aylarının olumsuz etkilerinden ve hastalıklardan korunmak için dış mekan aktivitelerinizi ertelemeyin.
Kış Aylarında Hastalıklardan Korunmanın 12 Altın Kuralı
Kış aylarında karşılaşılan soğuk hava ve yakın temasın artışı, bulaşıcı hastalıkların yayılma riskini artırabilir. Bu nedenle, bulaşıcı hastalıklardan korunmanın etkili yollarını sizin için inceledik. 
6 ADIMDA TERMAL İÇLİK BAKIMI
Soğuk hava koşullarında vücut sıcaklığını korumak ve konforu artırmak için mükemmel bir seçenek olan Termal İçlikler cilde uyumlu malzemeleri ve tasarımları sayesinde vücut ısınızı korur ve teri uzaklaştırır.
Okul Döneminde Çocuklara Sağlıklı Destek: Termal Atletlerin Faydaları
Termal atletler, özellikle okul döneminde çocukların sağlıklı gelişimine destek sağlayabilecek önemli araçlardan biridir. Bu atletler, vücut ısısını dengelemeye yardımcı olmak amacıyla geliştirilmiş özel kumaşlardan üretilmiş iç giyim ürünleridir.
Vücut Yapına Göre İç Giyim Ürünü Nasıl Seçilir ?
Doğru iç giyim seçimi, hem sağlık hem de konfor açısından oldukça önemlidir. Yanlış boyut, malzeme seçimi veya nefes almayan kumaşlar, cilt tahrişine, terleme problemlerine ve hatta enfeksiyon riskine neden olabilir. Bu nedenle, sağlıklı iç giyim seçiminde beş önemli faktöre dikkat etmek gerekir: doğru boyut seçimi, nefes alan kumaşlar, doğal materyaller, kaliteli malzeme seçimi ve Oeko-Tex sertifikalı ürün kullanımı.
İç Giyimde Konfor ve Tarzın Buluştuğu Ekonomik Paketler
Son yıllarda iç giyim sektörü, hem Kadınlar hem de Erkekler için tarz ve konforu bir araya getiren ürünlerle gelişim gösteriyor. Bu alanda öne çıkan markalardan biri olan Blackspade, kaliteli ve ekonomik paket seçenekleriyle dikkat çekiyor. Özellikle atlet, boxer ve slip modelleriyle iç giyimde yeni bir trend yaratıyor. Bu yazımızda, Blackspade'in Kadın ve Erkekler için sunmuş olduğu 2'li ve 3'lü ekonomik paketlerine yakından bakacağız.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.