x
Kapat
Menü
Kapat
Hesabım
Kapat
Sepet
Filtre
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Termal Eldiven
Toplam 6 ürün bulunmaktadır.
Unisex Termal Eldiven 40139 - Gri Melanj - 1
%40 İndirim
Unisex Termal Eldiven 40139 - Kiremit Melanj - 1
%40 İndirim
Unisex Termal Polar Eldiven 9984 - Lacivert - 1
%0 İndirim
Unisex Termal Eldiven 30776 - Mavi - 1
%50 İndirim
Unisex Termal Eldiven 30776 - Mavi
224,98
449,96
Unisex Termal Eldiven 30777 - Mavi - 1
%50 İndirim
Unisex Termal Eldiven 30777 - Mavi
224,98
449,96
Unisex Termal Eldiven 30777 - Gri Melanj - 1
%50 İndirim

Termal Eldiven Modelleri ve Fiyatları

Termal ürünlerin tercih edilmesinin temel nedeni; giyildiği takdirde vücudu, elleri ya da başı sıcak tutarken terletmemesi ve bu sayede ters bir etki meydana getirmemesidir. Özellikle kapalı bir ortamda spor yapan kişilerin daha sonra soğuk bir ortama geçtiklerinde olası bir hastalık, rahatsızlık riskiyle karşılaşmamaları için kullanılmaktadır. Termal bere, termal atkı, termal çorap vücudun yanı sıra baş boyun ve ayak bölgeleri için de sıkça kullanılmakta ve sporcuların spor yapmaları dışında günlük kullanım için de tercih edilmektedir. Termal eldiven modelleri kişilerin kullanacakları alanlara göre farklılık göstermektedir.

Termal eldiven çeşitleri doğa sporları arasında yer alan trekking, dağcılık, kayak, yelken, kürek, bisiklet ve motosiklet gibi alanlarda sıkça tercih edilmektedir. Sporcuların ellerinin soğuktan hareket edemeyecek ya da sıcaktan terleyip kayacak hale gelmemeleri gerekir. Bu sebeple termal eldivenler elleri sıcak tutarken aynı zamanda terlemesine engel olur. Ellerdeki teri çekerken eli kuru tutmuş olur. Nefes alması sebebiyle de ellerde herhangi bir komplikasyona sebep olmaz. Termal eldivenler soğuk ve sıcak ortamlarda bulunulduğunda vücut ısısını sabitleme özelliğine sahiptir. Elleri tahriş etmemesinin nedeni ise yumuşak ve özel bir örme dokusuna sahip olmasıdır. Bileği ve parmakları sıkmadan sararak rahat kullanım imkanı sağlar. Rüzgar ve su geçirmemesi nedeniyle kullanım alanları giderek artmaktadır.

Termal eldiven modelleri kullanım alanlarına göre çeşitli modellere sahip olmaktadır. Parmaklı ve parmaksız modelleri isteğe göre tercih edilebilmektedir. Soğuk bir ortamda spor yapan sporcular ya da sadece günlük olarak kullanmayı düşünenler parmaklı modelleri tercih etmektedir. Suyun içinde bulunarak yapılan sporlarda kişiler, su geçirmemesi ve el hareketlerini zorlaştırmaması neadeni ile parmaklı modelleri seçmektedir. Bisiklet ve motosiklet gibi sporlar ile uğraşan kişiler seçimini daha çok parmaksız modellerden yana kullanmaktadır. Termal eldiven fiyatları ise kullanılan materyalin kalitesine, dokusuna, markasına göre değişmektedir. Düşük fiyatlı termal eldiven çeşitleri örme dokudan olup ekstra bir özelliği bulunmamaktadır. Yüksek fiyattaki termal eldivenlerin ise dokunmatik ekran kullanıma izin vermesi, yalıtım katmanlı olması gibi ekstra özellikleri bulunmaktadır.

DEVAMINI GÖR Daha Az
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.