Menü
Sepetim
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Termal Çorap Modelleri

Termal Çorap Nedir? 

Termal çorap kış aylarında özel olarak ayakların ısısını korumak için yapılmış, özel kumaştan üretilen çoraplardır. NILIT® HEAT iplikler kumaş haline getirildiğinde vücudun doğal ısısını muhafaza etmeye destek olur. Termal çoraplarda da bu teknoloji kullanılarak ayakların sürekli sıcak kalması hedeflenmiştir. Termal çorapların yanında termal tişörttermal tayt ve termal eldiven için de aynı teknoloji kullanılmaktadır. 

Lif içeriğindeki karbon-kahve bileşimi kötü kokuları hapsedip etkin bir şekilde nötralize eder. Böylece güçlü koku önleyici özelliği sayesinde ayakkabılarınızı dilediğiniz yerde rahatça çıkararak kendinizi koku anlamında güvende hissedebilirsiniz. Ayrıca bu karbon - kahve birleşimi sayesinde termal çoraplarda ani-bakteriyel özellik de sağlanmış olur. 

Önemli olan ayakların sıcak tutulması olduğu için aslında ayakların bu termal çoraplar içerisinde kuru kalması da düşünülmüştür. Termal kumaşlardaki mükemmel emicilik ve nem kontrolü ile konforlu kuru bir hissiyat hedeflenmektedir.

Termal Çorap Çeşitleri Ve Fiyatları

Eylül ekim derken bakmışsınız soğuk havalar kendini göstermeye başlamış. Özellikle hava değişimlerinden etkilenmemek için üst üste giyindiğiniz dönemleri düşünün... Ama ne var ki hayat devam ediyor değil mi?  Çocuğunuz okula gidiyor, siz ise işe... Bu arada çocuğunuz için aklınıza takılan en önemli sorunsa bu soğuk havalardan etkilenerek üşütüp hasta olması... Bu sebeple siz onun için birtakım önlemler almak zorundasınız. O halde termal giyim konusunda bilgi edinmeye ne dersiniz? Termal giyim sektöründe termal çorap, termal atlet, termal içlik, termal tişört gibi çeşitli giyim ürünleri bulunmaktadır. Termal denildiğinde ne akla gelmeli? İlk önce sıcak aklınıza geldi değil mi? Haksız da sayılmazsınız, ama bir noktaya kadar. Şöyle ki termal ürünler vücut ısısını koruyucu özelliğe sahip olup, vücuda nefes alma engeli oluşturmayan, kullanımı ile hareket kısıtlılığı yaratmayan ürünlerdir. Örneğin soğuk kış aylarında giymiş olduğunuz eteğin altına termal çorap giydiğiniz takdirde hem üst üste çorap giyme gibi sıkıcı bir durumdan kurtulmuş olursunuz hem de estetik görüntüsüyle giydiğiniz kıyafetinizden dolayı gün boyu üşümekten ya da iç ortamlarda terlemekten kurtulmuş olursunuz. Öte yandan sıcak yaz aylarında giydiğiniz çorabın terden dolayı ayaklarınızı kokutması ne kadar da rahatsız edici. İşte bu aşamada termal çorap kullanımını tercih ederseniz bu şikâyetlerini ortadan kalkacak... Termal çorap fiyatlarına gelinecek olursa da fiyatlarımızı sitemizden ücretsiz kargo seçenekleriyle inceleme imkanına sahipsiniz. Ekonomik oranları temsil eden termal çorap ürünlerimizdeki kaliteyi gördüğünüzde ekonomik demekle neyi kast etmek istediğimizi anlayacaksınız. Peki, termal çorapların özellikleri neler ki kaliteden söz ediliyor? Termal çorap özellikleri konusunda ise inovatif çorap olduğu söylenebilirken, yün, yarı sentetik elyaf karışımıyla üretilebilmektedir. Kalkan oluşturarak vücut ısısının stabil kalmasını sağlar.

Kışlık Uzun Termal Çoraplar

 Kışın soğuk havanın etkisi ile vücudumuz zayıf düşebilir ve hastalanma riskimiz yüksek olabilir. Özellikle ayaklarımızı soğuktan korurken kıyafetler arasında geçen soğuk rüzgarlar için vücudumuzda bazı noktalarında soğuk hava geçişini en aza indirmek ve daha korunaklı bir hale getirmek için bir kaç önlem almalıyız. Bu önlemlerden biri termal eldiven ile ellerimizi soğuktan korurken bileklerimizden gövdemize doğru soğuk hava akışını engellemektir, bir diğeri termal atkı ile boyun bölgemizden yine gövdemize doğru geçen akışı engellemek son olarak da uzun termal çoraplar giyerek bu akışı ayak bileklerinden yine bacaklara en aza indirerek üşümeyi en aza indirebilirsiniz. Bunun amacı vücut sıcaklığınızı korumak ve soğuk havanın ekstrem koşullarından korunmaktır. 


Kadın Termal Çorap Modelleri

Soğuk kış günlerinde dış mekan aktivitelerindeyken, işe giderken veya tüm gün evde zaman geçirirken rahatlamak için kullanılacak bir seçenektir. Özel dönemlerde sizi güvende hissettirecek, soğuktan koruyacak ve hassas cildinize zarar vermeden gün boyu kullanmak isteyeceğiniz ürünlerdir. Blackspade tüm termal ürünlerinde olduğu gibi termal çoraplarında kullandığı içerikler ile ısı kaybını önler ve vücut ısınızın dengelenmesine yardımcı olur. Blackspade kadın termal çorap modelleri bu özelliklerin tamamını taşımaktadır. Termal çorap koleksiyonumuzdan size uygun modeli gündelik hayatınızda, doğa yürüyüşlerinde veya evde zaman geçirirken bile kullanabilirsiniz. İnce ve hafif yapısı ile ayaklarınızı terletmeden, ağırlık yapmadan ayak sağlığınızı korurken sizi soğuk havanın olumsuz koşullarına karşı korur.


Erkek Termal Çorap Modelleri

Erkekler için termal çoraplar soğuk hava koşullarında ayakları sıcak tutmanın ve genel konforu artırmanın önemli bir parçasıdır. Soğuk ayaklar vücutta soğuk hissi yaratarak genel konforu olumsuz etkiler. Bu olumsuzluklar kişinin sağlığını ve duruşunu da olumsuz yönde etkileyecektir. Termal çoraplar sayesinde ayakları sıcak tutmak, vücudun genel sıcaklığını  korumak konusunda yardımcı olur. Uzun ömürlü kullanımları ile Blackspade termal erkek çoraplarını tüm gün kullanabilir,  aktivitelerinizi rahatlıkla yerine getirebilirsiniz. 


Çocuk Termal Çorap Modelleri 

Çocuklar vücut yapıları ve bağışıklık düşüklüğü nedeni ile dış etkilere daha açık, hasta olma olasılığı daha yüksek olabilir. Soğuk havada çocukların vücutlarında ayak,el üşümesi gibi etkileri daha hızlı oluşabilir ve bu konuda ciddi önlem almak gerekir. Bu olumsuzlukları çocuğunuzdan uzaklaştırmak için termal giyim ürünleri ve termal aksesuarlar kullanmak çocuğunuz için yapabileceğiniz en iyi kararlardan biridir. Termal içlik, termal zıbın, termal eldiven, termal çorap gibi ürünler kullanarak çocuğunuzu koruyabilir, rahat zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz. Her yaşa uygun termal giyim koleksiyon parçalarımız ile kışa hazırlanarak keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Doğal ve temiz kumaş içerikleri ile bebeğinizin cildine zarar vermeden, dış etkilerden koruyabilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.