sadsad x
asdasd
GARANTİ VE İADE KOŞULLARI

İade Koşulları


Firmamız, Blackspade koleksiyonlarının tasarlanmasından, paketlenip siz değerli müşterilerimize ulaştırılması için hazır hale getirildiği her aşamada memnuniyetinizi ön planda tuttuğu gibi, alışverişiniz sonrası oluşabilecek talepleriniz için de her türlü kolaylığı ve desteği sağlıyor.

Ürün iade işlemlerinizi başlatabilmek için Siparişlerim sayfanızdan ilgili siparişin formunu doldurmanız gerekmektedir. Daha sonraki süreç için sizlere bilgilendirme maili gönderiyor olacağız. İade etmek istediğiniz ürünü fatura nüshası ile birlikte yurtiçi kargo ile karşı ödemeli göndermeniz gerekmektedir. İşleminiz tamamlandıktan sonra iade işleminizin yapıldığına dair bilgilendirme mailini tarafınıza iletilecektir.

Üyeliksiz olarak gerçekleştirmiş olduğunuz siparişlerinizin iadesi için, iadesini talep ettiğiniz ürününüzü faturası ile birlikte karşı ödemeli olarak Yurtiçi Kargo ile firma adresimize gönderebilirsiniz. İadesi alınan ürünlerimiz ile ilgili destek ekibimiz sizlere bilgi aktarıyor olacaklardır.


Sipariş iptalleri "İletişim" bölümümüzden yapılacak yazılı bir açıklama ile talep edilebilir. Bu talebinizi siparişi verdiğiniz gün içerisinde göndermeye özen gösteriniz. Eğer siparişiniz iptal talebinizden önce kargoya teslim edilmiş ise aşağıdaki iade şartları uygulanacaktır. İnternet sitemizden yapmış olduğunuz alışverişlerde ürün değişimi yapılamamaktadır. Değişim talebinde bulunduğunuz ürünümüzü iade edebilir, sonrasında dilerseniz Blackspade.com.tr adresinden tekrar sipariş verebilirsiniz. 

 

İade Koşulları


• İadeniz, “Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 8’deki “Cayma Hakkı” şartlarına uygun olmalıdır.  Ürünlerin iadesi için belirtilen yasal süre 14 gündür.


•İade  kargolarınızda kargo  ücreti Narkonteks A.Ş ’ye aittir. Karşı ödemeli olaran Narkonteks A. Ş Doğuş Cd. 3/19 Sk. No:12 Buca/İzmir adresine iadenizi gönderebilirsiniz.

•İadenizi, siparişinizi teslim aldığınız kargo firması ile gönderiniz. 

• İade etmek istediğiniz ürünler “Satış Sözleşmesi” şartlarına uygun ise, sitemizden alışveriş yaparken kullandığınız kredi kartınıza 10 gün içerisinde para iadesi yapılacaktır. 

• İade edeceğiniz ürünü eksiksiz, orijinal faturası veya teslim formuyla,ürün paketi / kutusu hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle geri gönderdiğinizden emin olmalısınız. Aksi takdirde iade kabul edilmeyecektir. 

• Eğer ürünün faturası kurumsal ise iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, “Ürün Birim Fiyatı + KDV” şeklinde kesilmiş bir “İade Faturası” ile birlikte gönderilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri, “İade Faturası” kesilmediği takdirde tamamlanamaz. 

• Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Beklenmedik bir durumda, kargo yetkilisine tutanak tutturarak, kargo şirketinin ürünü tarafımıza iade etmesini sağlamanız gerekmektedir. 

• Ürün ayıplı ise yasal olarak 180 gün içerisinde iade etme hakkına sahipsiniz.

Kredi Kartı Para İadesi


• İptal talebinde bulunmuş olduğunuz kredi kartı işlemleri bankalar birliğinin almış olduğu kararlar ve yasal prosedür gereği 2 ila 7 iş günü içersinde kart hamilinin kredi kartına iade edilmektedir. Bu süreç bankaların tüm üye işyerleri ve bireysel müşterilerine uygulamakta olduğu standart süreç olup; iade işlemleri aynı gün içersinde kredi kartına geri yansıtılmamaktadır. Firmamız ulaşan iade talepleri 24 saat içersinde gerçekleştirilmekte olup, iade sürecinin geri kalan kısmı ise banka tarafından devam etmekte ve sonuçlandırılmaktadır.İşleyiş ve iade süreci hakkında ayrıntılı bilgiyi tüm detayları ile birlikte bankaların müşteri hizmetleri servislerinden öğrenebilirsiniz. 

İade talebinde bulunmuş olduğunuz işlem; ÖRN: 10/09/2007 tarihinde 60 TL lik 6 taksitli bir işlem gerçekleştirdiniz (10 TL X 6 Taksit) Ardından 12/09/2007 tarihinde bu işlemin iadesini talep ettiniz, işlem tutarı 60 TL Blokesi kaldırılıp yeniden kullanıma hazır halde kredi kartınıza 2 -7 gün içersinde geri yansıtılır. Yani limitinizden düşürülen 60 TL yeniden aktif hale getirilir ve bu tutar kadar alış-veriş yapmanıza banka tarafından yeniden imkan tanınır.

Fakat işlem taksitli işlem olduğundan işlemin aylık hesap ekstrenize yansıması ;

İşlem Tarihi Dönem İçi İşlemler Kalan Borç/Taksit Tutar (TL)

10 Ekim 2007 Firma Ünvanı 10 X 6 -1. Taksit 60,00

10 Ekim 2007 Firma Ünvanı 10 X 6 -1 .taksit -60,00

şeklinde giriş - çıkışlar halinde altı ay süreli olarak gerçekleşmektedir. Yapılan işlemler taksitlendirilmiş işlem olduğundan kredi kartı hesabınıza rakam iade edildiği halde taksit miktarınız,örnekteki 6 ay olarak verilen süre boyunca her ay bir giriş(+) bir çıkış (-) işlemi olarak yansıtılmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.