Kayak Yaparken Kullanılması Gereken Malzemeler

Kayak Yaparken Kullanılması Gereken Malzemeler

Blackspade Kayak

Yoğun fiziksel aktivite gerektiren kayak sporu, kış aylarının büyük ilgi gören outdoor etkinlikleri arasında yer almayı başarır. Koruyucu kıyafet, aksesuar, ayakkabı ve ekipmanla yapılan kayak, her yaştan insanın keyif aldığı bir spordur. Kayağa giderken yanınıza almanız gereken malzeme seçiminde dikkatli olmanız daha sağlıklı spor yapmanıza olanak sağlayacaktır. Ayrıca kayak yaparken kullanacağınız koruyucu malzemelerinizi özenle seçer ve termal kıyafetler kullanırsanız, soğuk havanın olumsuz etkilerine karşı kendinizi koruyabilirsiniz.

Kayarken Kullanacağınız Kayak Malzemeleri

Kayak Yaparken Ne Giyilir?

Yüksek fiziksel güç gerektiren kayak sporu, özel tasarlanmış kayak malzemeleri ve koruyucu kıyafetlerle yapılır. Kaymak için ihtiyaç duyulan teknik malzemeler şunlardır:

 

  • Vücut yapınıza ve kilonuza uygun kayak
  • Ani dönüş ve duruşlar sırasında denge kurmanıza yardımcı olan kayak batonu
  • Kayak botu ile kayak tahtası arasındaki bağlantıyı sağlayan kayak bağlama aparatı
  • Kayak botu, kask, kar maskesi, kayak gözlüğü ve kayak eldiveni gibi aksesuarlar

 

Kayak malzemelerinizi tek tek almak yerine bir kayak seti edinerek tüm ihtiyaçlarınızı bir arada satın alabilirsiniz. Kayak, kayak botu, baton, bağlama gibi ekipmanlar ve çeşitli aksesuarlardan oluşan setleri tercih edebilirsiniz.

Kayak Yaparken Ne Giyilir?

Kayak Yaparken Ne Giyilir?

Kayak, soğuk havada yapılan bir outdoor spor olduğu için sıcak tutan kıyafetler giymeyi gerektirir. Kayak yaparken ileri teknolojili termal giysileri tercih ederseniz hem vücut ısınızı koruyabilir hem de cildinizin nefes almasını sağlayabilirsiniz. Soğuk hava kasların esnekliğini azalttığı için hareket kabiliyetini de kısıtlar. Bunu önlemek için vücut ısınızı sabit tutan, sizi soğuktan ve rüzgârdan koruyan termal içlik ve termal atlet seçeneklerini kullanabilirsiniz.

 

Kayak yaparken ne giyilir sorusuna verilecek en doğru yanıt; termal giyimdir. Yeni nesil teknolojilerle üretilen termal giysiler sadece soğuktan korumaz, yoğun aktivite sırasında oluşan teri dış katmanlara atarak bedenin kuru kalmasını da sağlar. Böylece üşümeden ve nemli kalmadan aktivitenize devam edebilirsiniz. Termal tişört ve termal tayt gibi giysiler dağcılık, askerlik, balıkçılık ve avcılık aktiviteleri için de idealdir. Sert iklim koşullarında yaşayan herkesin kullanabileceği termaller arasında en yoğun ilgiyi termal çorap modelleri görür. Soğuk kış günlerini sıcacık geçirmenizi sağlayan termal çoraplar, kayak sporu için de gereklidir.

 

Orta kalınlıkta esnek kumaşla üretilen ve bedeni hafifçe saran Blackspade 2. seviye termal ürün çeşitleri, kayak performansınızı artırmanıza yardımcı olur. Hem günlük yaşamınızda hem de kayak gibi açık alan sporlarını yaparken giyebileceğiniz ürünlerdir. İhtiyacınız olan termal ürünleri uygun fiyat seçeneğiyle Blackspade üzerinden kolayca satın alabilirsiniz.

26 Ocak 2021
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.