Vücut Tipine Göre Bikini Seçimi Nasıl Olmalı?

Vücut Tipine Göre Bikini Seçimi Nasıl Olmalı?

Armut Tipi Vücut Şekline Uygun Mayo ve Bikini Önerisi

Eğer alt bedeniniz, üst bedeninizden daha geniş ise armut tipi olarak adlandırılan vücut şekline sahip olabilirsiniz. Kalçaların, omuz ve göğüs bölgesinden daha geniş olduğu bu vücut tipini en güzel gösterecek kadın bikini modelleri, vurguyu basenden alıp üst bölgelere çeken modellerdir. Bu nedenle koyu renkli ve desensiz bikini altları sizin için doğru seçim. Bikini üstü olarak ise fırfırlı, desenli ve renkli modelleri tercih ederek plaj kombininizi eğlenceli hale getirebileceğiniz gibi vücut ölçülerinizi dengeleyerek dikkatleri de bu bölgeye çekebilirsiniz.

Elma Tipi Vücut Şekli Olanlar için Bikini Önerisi

Bikini

Üst bedenin alt bedene oranla daha geniş olduğu elma vücut tipinde karın bölgesini toparlamak için yüksek belli bikini modelleri tercih edilmeli. Aynı zamanda bacak oyuntusu fazla olan bikini altları, bacaklarının inceliği ile öne çıkan elma tipli vücut şekli için harika bir seçim. Bikini üstü seçerken ise V yaka ya da halter yaka modellerin göğüsleri daha şekilli gösterdiğini, kalın askıların da rahatlık açısından avantaj sağladığını unutmamalısınız.

Kum Saati Vücut Şekli İçin Bikini Modelleri

Bikini Seçme

İdeal vücut tipi sayılan kum saati vücut tipinde bel ince, kalça ve göğüs genişliği ise birbirine oldukça yakındır. 90-60-90 olarak da bilinen bu vücut tipine sahipseniz oldukça şanslısınız çünkü dilediğiniz bikini ve mayoyu giymekte özgürsünüz. Yine de seçtiğiniz modelin üzerinizde tam olarak oturduğundan emin olmalısınız, böylece vücut hatlarınızı daha iyi vurgulamış olursunuz. Göğüsleri bastırarak vücut orantısını bozan straplez üstlerden uzak durmanız da faydalı olabilir.

Dikdörtgen Vücut Şekli Olanlara Bikini ve Mayo Önerisi

Blackspde Bikini

Fazla kıvrımlı olmayan; göğüs, bel ve kalça genişliği birbirine yakın olan vücut tipidir. Bu tip bir vücuda sahipseniz mayokiniler tam size göre! Bel kısmı açık mayokiniler ile belinizi daha ince gösterebilir ve vücudunuzu yeniden şekillendirebilirsiniz. Göğüsleriniz küçükse destekli bikini üstlerini tercih etmenizde fayda var. Fırfırlı ve desenli bikini modelleri ile de hatlarınızı daha şekilli ve belirgin gösterebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, dikkat edeceğiniz birkaç nokta sayesinde hayalini kurduğunuz o ideal yaz vücuduna kavuşmanız çok kolay! Siz de bu yaz için ihtiyacınız olan mayo ve bikiniyi Blackspade’te bulabilir, vücut tipinize en uygun modelle plajlarda da göz kamaştırmaya devam edebilirsiniz.

25 Nisan 2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.