x
Kapat
Menü
Kapat
Hesabım
Kapat
Sepet
Kış Tatili İçin Valizini Birlikte Hazırlayalım
07.11.2022

Kış Tatili İçin Valizini Birlikte Hazırlayalım

Soğuk Havalardan Nasıl Korunuruz?

   Özel kumaş dokusuna sahip olan termal kıyafetler, soğuk havalardan korunmanın en pratik yolunu sunar. Nereye giderseniz gidin kıyafetlerinizin içine giyeceğiniz termal içlik vücudunuzun doğal sıcaklığını korur. Bu sayede en zorlu hava koşullarında dahi sıcak kalmanız mümkün olur. Sıcaklığı korumasının yanı sıra üstün emicilik ve nem özelliği sayesinde teninizin kuru kalmasını destekleyerek gün boyu maksimum konfor sağlar.

 

Kış Tatili

 

Soğuk Havaların Gelmesine Ne Kadar Kaldı?

Her ne kadar Türkiye’de kış mevsimi takvim olarak 1 Aralık’a denk gelse de iklimsel olarak sıcaklıkların düşüşe geçmesi çok daha erken dönemlerde başlar. Güneşin etkisini yavaş yavaş yitirmeye başladığı bu dönemlerde soğuk havalar daha çok hissedilir hale gelir. Hatta iklim koşullarına bağlı olarak bazı bölgelerde sıcaklığın eksilere kadar düştüğü görülebilir. Dolayısıyla ağır kış kıyafetlerine geçmeden hava koşullarına meydan okumak istiyorsanız başta açık hava sporları ve seyahat valizleri olmak üzere günlük hayatta da termal giysi avantajlarından yararlanmayı deneyebilirsiniz.

 

Kış Tatili

 

Soğuk Havalarda İçinizi Isıtacak Termal Ürünleri

   Termal giyim ürünleri çoğunlukla soğuk hava koşullarında tercih edilir. Ancak termal atlet hem kış hem de yaz mevsiminde kullanılabilir olması ile diğerlerinden ayrılır. Termal atletler soğuk havalarda üşümenin önüne geçerken sıcak mevsimlerde de terlemenizi engeller. Unisex tasarımların yanı sıra kadın kullanıcılara özel olan modeller, ayarlanabilir halka detayı sayesinde konforlu kullanımı garantiler. Geniş ürün gamında bedeninize uygun bir atlet bulmanız oldukça kolaydır. Soğuk hava koşullarında iç ısıtan termal ürünlerden bir diğeri de tişörtlerdir. Tene direk temas eden termal tişört viskos lifinden gelen yumuşak dokusu ile sert havalarda günün büyük bir bölümünü rahatlıkla dışarda geçirmenize yardımcı olur.

 

Hasta Olmamak için Termal Ürünlerin Önemi

   Isı kontrolü sağlayarak vücudun aşırı sıcak ve soğuk depolamasını önleyen termal ürünler, hasta olma ihtimalinizi minimize eder. En sık tercih edilenlerden biri termal tayt modelleridir. Her yaştan kullanıcıya hitap eden taytlar vücudu tam sararken elastik yapısı sayesinde hareket kısıtlaması gibi sorunlar yaşatmaz. Böylece hasta olmamak için termal taytınızı pantolonlarınızın altına rahatlıkla giyebilirsiniz. Soğuk havalardan en çok etkilenen ayaklar için özel olarak üretilen termal çorap modelleri ise ayak ısısının ideal sıcaklıkta kalmasını sağlayarak soğuğun etkisini önemli ölçüde azaltır. Siz de soğuk havaların yaklaştığı şu günlerde tatil planı yapıyorsanız Narkonteks kalitesi ile sunulan termal giysilere valizinizde yer açabilir, eşsiz bir kış tatilinin tadını çıkarabilirsiniz.

 

Kış Tatili

Blog Son Eklenenler
Külot Tercihinde Beden Tipinizi Göz Önünde Bulundurun: Hangi Külot Hangi Vücut Tipiyle Daha İyi Uyumludur?
Külot seçimi, gün boyunca sağlıklı ve konforlu zaman geçirmek için çok önemli bir yere sahiptir. Ancak birçok kişi, vücut tipine ve dış giyime uygunluğuna yeterince önem vermeden tercihler yapar. Oysaki her vücut tipine uygun külot seçenekleri bulunmaktadır. İşte hangi külot modelinin hangi vücut tipine daha iyi uyumlu olduğuna dair bazı ipuçları:
Kışın Spor Yaparken Termal Giyimin Önemi
Kış soğuk havalarında dışarıda zaman geçirmek, açık havada spor yapmak veya doğayla iç içe olmak isteyenler için bazı önlemler almak oldukça önemli. Soğuk havaya karşı vücut sıcaklığınızı koruyan termal giyim ürünleri, sağlıklı ve keyifli bir deneyim sunar. Soğuk hava etkinliklerinin başında gelen kış sporları için, özel termal giyim ürünleri kullanılır. Kayak, snowboard, buz pateni gibi sporlar, soğuk hava koşullarına uygun ekipman ve giyimle yapıldığında adrenalin dolu bir deneyim sunarken aynı zamanda konforlu zaman geçirmenizi sağlar.
Termal İçliklerin Diğer İçliklerden Farkı Nedir?
Termal içlikler, mevsim geçişlerinde veya soğuk havalarda vücudu korumak amacı ile kullanılan iç giyim ürünleridir. Bu ürünleri atlet, pijama, termal taytlar, termal atletler ve termal tişörtler gibi birçok alanda kategorilere ayrılmıştır. Cilt ile direkt temasta olan içlikler, uzun yıllardır insanlar tarafından kullanılmış fakat modaya ayak uydurma konusunda biraz geri planda kalmıştır. Termal içlik giyim ürünleri genelde rahatlık, vücuda uygunluk ve sıcak tutma özellikleri ile tasarlanırlar. Konfor arayanların tercihi yeni nesil ve modaya uygun tasarımlar ile üretilen termal giyim ürünlerinden yana oluyor.
Kışın Ayakları Sıcak Tutmanın Püf Noktaları: Termal Çorap
Kış aylarında havaların soğuması ile beraber vücudumuz hastalıklara açık hale geliyor. Kapalı ortam kullanımının artması ve bulaşıcı hastalıkların yayılmasını hızlı olmasıyla hasta olma ihtimalimiz diğer aylara göre çok yüksektir. Kış aylarının olumsuz etkilerinden ve hastalıklardan korunmak için dış mekan aktivitelerinizi ertelemeyin.
Kış Aylarında Hastalıklardan Korunmanın 12 Altın Kuralı
Kış aylarında karşılaşılan soğuk hava ve yakın temasın artışı, bulaşıcı hastalıkların yayılma riskini artırabilir. Bu nedenle, bulaşıcı hastalıklardan korunmanın etkili yollarını sizin için inceledik. 
6 ADIMDA TERMAL İÇLİK BAKIMI
Soğuk hava koşullarında vücut sıcaklığını korumak ve konforu artırmak için mükemmel bir seçenek olan Termal İçlikler cilde uyumlu malzemeleri ve tasarımları sayesinde vücut ısınızı korur ve teri uzaklaştırır.
Okul Döneminde Çocuklara Sağlıklı Destek: Termal Atletlerin Faydaları
Termal atletler, özellikle okul döneminde çocukların sağlıklı gelişimine destek sağlayabilecek önemli araçlardan biridir. Bu atletler, vücut ısısını dengelemeye yardımcı olmak amacıyla geliştirilmiş özel kumaşlardan üretilmiş iç giyim ürünleridir.
Vücut Yapına Göre İç Giyim Ürünü Nasıl Seçilir ?
Doğru iç giyim seçimi, hem sağlık hem de konfor açısından oldukça önemlidir. Yanlış boyut, malzeme seçimi veya nefes almayan kumaşlar, cilt tahrişine, terleme problemlerine ve hatta enfeksiyon riskine neden olabilir. Bu nedenle, sağlıklı iç giyim seçiminde beş önemli faktöre dikkat etmek gerekir: doğru boyut seçimi, nefes alan kumaşlar, doğal materyaller, kaliteli malzeme seçimi ve Oeko-Tex sertifikalı ürün kullanımı.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.