x
Kapat
Menü
Kapat
Hesabım
Kapat
Sepet
Halı Saha Maçları İçin Termal İçlik Avantajı
01.10.2021

Halı Saha Maçları İçin Termal İçlik Avantajı

   Geniş bir kullanım alanına sahip olan termal giyim ekipmanları soğuk mevsimlerde, mevsim geçişlerinde ya da vücut ısısının olumsuz yönde etkilenebileceği ortamlarda, bedenin ısı dengesinin korunmasını sağlar. Ortam ısısının düşüklüğü ve çevresel faktörlerin zorluğu karşısında, koruyuculuğuna ya da özelliklerine göre derecelendirilebilen termal içlik, hareketliliğin yüksek olduğu halı saha maçlarında sporseverler tarafından sıklıkla tercih edilir. Siz de halı sahaların kullanıma açılmasıyla beraber hem sportif aktivitede bulunmak hem de vücudunuzun ısı dengesini korumak istiyorsanız termal giyim ürünlerinin özelliklerini hemen keşfetmelisiniz!

 

Termal Giyim Ürünleri Isı Dengesini Nasıl Sağlar?

Termal Blackspade

Termal giyim ürünleri, üzerinde uzun zaman harcanan AR-GE çalışmaları sonucunda ortaya çıkmıştır. Üretiminde kullanılan malzemelerin koruyuculuğu noktasında optimum düzeyde başarı sunan termal taytlar ve termal eşofmanlar, vücuda ihtiyacı olan hava desteğini sağlarken, soğuk dış çevre koşullarından etkilenmesini de engeller. Termal içlikler bu başarıyı polyamid, polyproplen, polyester ve elastanın belirli oranda karıştırılmasıyla sağlar.

Malzeme özelliklerinin yanı sıra, termal giyim ürünlerinde kullanılan dikiş ve parça birleştirme teknikleri de son derece önemlidir. Tek katman ya da çift katman dokuma teknikleriyle, vücudun düşük ısıdan etkilenmesinin önüne geçen bir termal eşofman giyerek, hareketliliğin ve mücadelenin son derece yüksek olduğu spor branşı ile ilgilenirken bile vücudunuz, ideal ısı dengesini korur.

 

 

Termal İçlik Nasıl Kullanılır?

Termal Halı Saha

Kullanıcılar çoğu kez, termal giyim ürünlerinin yanlış kullanımından kaynaklı sorunlarla karşı karşıya kalır. Termal tayt ya da termal eşofman gibi ürünlerin koruyuculuk düzeyi, kullanım teknikleri ile doğru orantılı şekilde artar ya da azalır. Termal özellikli ürünlerin doğru kullanımındaki temel prensip, ürünün direkt olarak vücudunuza temas etmesidir. Aksi takdirde, ürünlerde kullanılan malzemelerin özelliği gereği, soğuk ve sıcak hava arasındaki denge ve izolasyon ortadan kaybolur.

Soğuk bir havada arkadaşlarınıza halı saha maç yapmaya karar verdiniz ve sahip olduğunuz termal ürünü kullanarak vücudunuzun ısı dengesini korumaya çalışıyorsunuz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken ilk ayrıntı, kullanacağınız ürünün vücudunuza beden olarak uygun olup olmadığını kontrol etmektir. Vücut ölçülerinizden daha büyük bir termal ekipman giydiğinizde, ürünün vücudunuza temas etmeyen noktalarında oluşabilecek hava boşlukları yüzünden bir süre sonra ısı kaybı yaşamaya başlarsınız. Eğer sizi aşırı derecede sıkan bir ürün kullanırsanız da, ürünün gerginliğinden kaynaklı deformasyon sebebiyle ısı izolasyonu özelliğinin bir süre sonra azaldığını fark edersiniz.

Vücut tipinize uygun olan bir termal giyim ekipmanıyla halı saha maçına çıkmadan önce, ekipmanı giyerek ısınma evresini yapmış olmanız son derece önemlidir. Sportif etkinlikler sırasında, vücut ısısı 37 - 38 santigrat derece aralığına kadar çıktığı için, özellikle ısınma evresinden sonra bedene temas eden herhangi bir giyim ürünü, vücut ısısının ani bir şekilde düşmesine sebep olur. Bu nedenle halı saha maçlarının ısınma koşusu, stretching ya da soğuma egzersizleri gibi durağan görünen evrelerinde, termal giyim ürünlerini tercih etmelisiniz.

 

 

Termal Ürünlerin Temizliği Nasıl Yapılır?

Futbol Termal

Halı saha maçları eğlenceli anlar yaşamanıza katkı sağlarken, giydiğiniz ürünlerin kısa süre içerisinde kirlenmesine de sebep olur. Termal giyim ürünleri, bedene direkt olarak temas ettiği için özellikle terlemeyle beraber vücuttan atılan kimyasallardan fazlasıyla etkilenir. Böyle bir etkiyle karşılaştığınız zaman, çamaşır makinesi vasıtasıyla ürünlerin temizliğini kolayca sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki detaylara dikkat ederek, temizlik sırasında ürünlerin renginde ya da fiziksel yapısında herhangi bir deformasyon oluşmasını engelleyebilirsiniz.

  • Malzeme tipine uygun yıkama programı seçmelisiniz.
  • Ağartıcı özellikli çamaşır deterjanı kullanmamalısınız.
  • Deformasyona sebebiyet verecek kurutma koşullarından kaçınmalısınız.

Narkonteks’in birbirinden kullanışlı termal giyim ürünlerini tercih ederek, fiziksel performansınızı soğuk hava koşullarında bile üstün bir şekilde sergileyebilirsiniz.

 

Blog Son Eklenenler
Kışın Spor Yaparken Termal Giyimin Önemi
Kış soğuk havalarında dışarıda zaman geçirmek, açık havada spor yapmak veya doğayla iç içe olmak isteyenler için bazı önlemler almak oldukça önemli. Soğuk havaya karşı vücut sıcaklığınızı koruyan termal giyim ürünleri, sağlıklı ve keyifli bir deneyim sunar. Soğuk hava etkinliklerinin başında gelen kış sporları için, özel termal giyim ürünleri kullanılır. Kayak, snowboard, buz pateni gibi sporlar, soğuk hava koşullarına uygun ekipman ve giyimle yapıldığında adrenalin dolu bir deneyim sunarken aynı zamanda konforlu zaman geçirmenizi sağlar.
Termal İçliklerin Diğer İçliklerden Farkı Nedir?
Termal içlikler, mevsim geçişlerinde veya soğuk havalarda vücudu korumak amacı ile kullanılan iç giyim ürünleridir. Bu ürünleri atlet, pijama, termal taytlar, termal atletler ve termal tişörtler gibi birçok alanda kategorilere ayrılmıştır. Cilt ile direkt temasta olan içlikler, uzun yıllardır insanlar tarafından kullanılmış fakat modaya ayak uydurma konusunda biraz geri planda kalmıştır. Termal içlik giyim ürünleri genelde rahatlık, vücuda uygunluk ve sıcak tutma özellikleri ile tasarlanırlar. Konfor arayanların tercihi yeni nesil ve modaya uygun tasarımlar ile üretilen termal giyim ürünlerinden yana oluyor.
Kışın Ayakları Sıcak Tutmanın Püf Noktaları: Termal Çorap
Kış aylarında havaların soğuması ile beraber vücudumuz hastalıklara açık hale geliyor. Kapalı ortam kullanımının artması ve bulaşıcı hastalıkların yayılmasını hızlı olmasıyla hasta olma ihtimalimiz diğer aylara göre çok yüksektir. Kış aylarının olumsuz etkilerinden ve hastalıklardan korunmak için dış mekan aktivitelerinizi ertelemeyin.
Kış Aylarında Hastalıklardan Korunmanın 12 Altın Kuralı
Kış aylarında karşılaşılan soğuk hava ve yakın temasın artışı, bulaşıcı hastalıkların yayılma riskini artırabilir. Bu nedenle, bulaşıcı hastalıklardan korunmanın etkili yollarını sizin için inceledik. 
6 ADIMDA TERMAL İÇLİK BAKIMI
Soğuk hava koşullarında vücut sıcaklığını korumak ve konforu artırmak için mükemmel bir seçenek olan Termal İçlikler cilde uyumlu malzemeleri ve tasarımları sayesinde vücut ısınızı korur ve teri uzaklaştırır.
Okul Döneminde Çocuklara Sağlıklı Destek: Termal Atletlerin Faydaları
Termal atletler, özellikle okul döneminde çocukların sağlıklı gelişimine destek sağlayabilecek önemli araçlardan biridir. Bu atletler, vücut ısısını dengelemeye yardımcı olmak amacıyla geliştirilmiş özel kumaşlardan üretilmiş iç giyim ürünleridir.
Vücut Yapına Göre İç Giyim Ürünü Nasıl Seçilir ?
Doğru iç giyim seçimi, hem sağlık hem de konfor açısından oldukça önemlidir. Yanlış boyut, malzeme seçimi veya nefes almayan kumaşlar, cilt tahrişine, terleme problemlerine ve hatta enfeksiyon riskine neden olabilir. Bu nedenle, sağlıklı iç giyim seçiminde beş önemli faktöre dikkat etmek gerekir: doğru boyut seçimi, nefes alan kumaşlar, doğal materyaller, kaliteli malzeme seçimi ve Oeko-Tex sertifikalı ürün kullanımı.
İç Giyimde Konfor ve Tarzın Buluştuğu Ekonomik Paketler
Son yıllarda iç giyim sektörü, hem Kadınlar hem de Erkekler için tarz ve konforu bir araya getiren ürünlerle gelişim gösteriyor. Bu alanda öne çıkan markalardan biri olan Blackspade, kaliteli ve ekonomik paket seçenekleriyle dikkat çekiyor. Özellikle atlet, boxer ve slip modelleriyle iç giyimde yeni bir trend yaratıyor. Bu yazımızda, Blackspade'in Kadın ve Erkekler için sunmuş olduğu 2'li ve 3'lü ekonomik paketlerine yakından bakacağız.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.